Buldog má svoje nezameniteľné fyzické rysy s čím je spojená občas náročnejšia starostlivosť, aj možné zhoršenie zdravotného stavu vekom, alebo pri prekrmovaní a obezite. Zdravie má pre ne osobitú dôležitosť. Častými problémami buldogov tak môžu byť napríklad:

bulldog sučka anglického buldoga

Obezita

Spôsobená nevhodnou stravou, prekrmovaním, alebo spôsobom života už samotného majiteľa. Obezita u anglických buldogov môže spôsobovať ďalšie ťažkosti s kĺbami, nohami, celkovou vitalitou psa, jeho pohyblivosťou a s tým spojenými ďalšími problémami. Tieto psy sú náchylné na priberanie na váhe, pretože majú tendenciu byť menej aktívne a majú pomalší metabolizmus. Na obezitu môže mať nadväznosť celý rad bežných ochorení. Tých, ktoré sú spomenuté nižšie.

Dýchacie problémy

Bulldogovia majú krátky nos a podľa toho aj krátku dýchaciu cestu, čo môže spôsobovať rôzne dýchacie ťažkosti. Niektoré z najčastejších dýchacích problémov zahŕňajú stenózu nosnej dutiny, zväčšené mandle alebo tracheálnu stenózu.

Problémy s kožou

Buldogy majú krátku a zvrásnenú kožu, ktorá môže byť náchylná na rôzne problémy. Takými sú viaceré ochorenia, ktorými trpí v určitej podobnosti aj človek, ako napríklad infekcie kože, alergie, zápaly kože, ekzémy a podobne.

Zdravie buldogov

Chrup

Anglický buldog je jedným z tých plemien, ktoré najčastejšie spájame s problematickým chrupom a nedoliehaním spodnej a hornej čeľuste k sebe. Predkus, či podkus, vybiehanie zubov a pod. Problémy sa pritom môžu objavovať aj v malej nie vážnej miere a zasiahnuť môžu rôzne druhy buldogov. Nie len anglického buldoga.

Tráviace problémy

Niektoré plemená buldog môžu byť náchylné na tráviace ťažkosti, ako je napríklad nadúvanie, zápcha či nadmerné tvorba plynu. Prdiaci buldog nie je ničím nezvyčajným. Plynatosť však ide zmierniť úpravou stravy, špeciálnymi granulami a pod. V prvom rade je to veterinár, kto aj na Slovensku oplýva mnohými skúsenosťai a odbornosťou s ktorou môžete začať pri výbere vhodnej stravy.

Očné problémy

Buldogy môžu mať rôzne očné problémy, ako sú napríklad distichia (rast chlpov z okrajov viečok), entropión (vnútorné zvinutie viečka) alebo problémy s rohovkou. Tiež sa môžu objaviť očné ťažkosti a hnisanie. Napríklad v prípadoch, kedy koža okolo viečok poodhaľuje spojivky, alebo inak zahalené očné lôžko viac, než obvykle. Bez veterinára problémy s očami nikdy neriešte „svojpomocne“.