V histórii, prevažne tej britskej, sa objavuje niekoľko buldogov, ktoré zaujali ľudí, verejnosť, či určitú sféru. Jednak ako symboly, alebo len ako maznáčikovia niekoho známeho.

  1. Winston Churchillova buldoga jménem Jack – Jack bol obľúbeným psom britského premiéra Winstona Churchilla a bol známy svojou schopnosťou priateľstva a oddanosti. Churchill často hovoril o svojom psovi v jeho prejavoch. Zomrel v roku 1947.
  2. Rodney Stone – Tento buldog je populárnou fiktívnou postavou v románe Arthura Conana Doylea z roku 1896 s názvom „Rodney Stone“. V knihe je opísaný ako odvážny a lojálny pes, ktorý zachráni svojho pána pred útočiacimi zločincami.
  3. Spike – Tento buldog sa objavil v kreslenej sérii „Tom a Jerry“ a stal sa jedným z najobľúbenejších postáv v animovanom seriáli. Spike bol zobrazený ako ochranca svojho malého syna Tykea a bol obávaným súperom pre mačku Toma a myšiaka Jerryho.
  4. Butch – Ďalší zo psov, ktorý sa objavil v seriáli Tom a Jerry
  5. Meathead – Tento buldog sa objavil v komikse „The Beano“ a stal sa jedným z najobľúbenejších postáv v sérii. Meathead bol zobrazený ako silný a neohrozený pes.
  6. Uga – je maskotom tímu amerického futbalu, Georgia Bulldogs. Prvý Uga sa objavil na ihrisku v roku 1956 a odvtedy sa stalo tradíciou, že každý Uga je oficiálne pomenovaný a má vlastný odev. Viac sa spomína v časti Zaujímavosti.
  1. Meatball – bol buldogom slávneho amerického herca Adama Sandlera. Meatball sa objavil vo viacerých filmoch Sandlera, vrátane „Little Nicky“ a „Mr. Deeds“.
  2. Zsa Zsa – bol buldog, ktorý vyhral súťaž „Najškaredší pes na svete“ v roku 2018. Sučka Zsa Zsa sa stala internetovou hviezdou a príkladom toho, že aj psie krásy majú svoje čaro. Mala mimoriadne deformovanú tvár, výrazný dolný predkus a predĺžený neustále vyčnievajúci jazyk nosený z pravej strany papule.
  3. Rufus – bol buldogom, ktorý získal titul „Najlepší pes výstavy“ na prestížnej výstave psích plemien Westminster Kennel Club Dog Show v roku 2006. Rufus sa stal slávnym po celom svete a bol tiež často spomínaný v médiách.