Viktoriánsky buldog (Victorian Bulldog) je plemeno, ktoré bolo vyšľachtené v 80. rokoch 20. storočia v Spojenom kráľovstve. Jeho pôvod sa datuje do obdobia Viktoriánskej Anglicka, kedy boli populárne ťažké a silné psy určené na boj a love. Victorian Bulldog bol vytvorený z kríženia anglického buldoga, buldoga a boxera, pričom sa snažili vytvoriť menej agresívneho a zdravšieho psa s väčšou pohyblivosťou.

Victorian Bulldog má krátku, hustú a lesklú srsť s rôznymi farbami, vrátane bielej, tigrovej, modrej, fialovej a čiernej. Ich hmotnosť sa pohybuje od 25 do 40 kilogramov a výška v kohútiku sa pohybuje od 38 do 48 centimetrov. Sú to veľmi verní a oddaní psi, ktorí sa dobre vychádzajú s deťmi a inými domácimi zvieratami. Sú vhodní ako spoločníci pre ľudí, ktorí nemajú radi príliš aktívne psy, pretože Victorian Bulldog nepotrebujú príliš veľa pohybu a sú radi v interiéri.

Niektorí chovatelia Victorian Bulldogov sa snažia vytvoriť kvalitnejšie a zdravšie plemeno ako ich predkovia, pretože anglickí a iní buldoci trpia mnohými zdravotnými problémami v dôsledku nezdravého chovu. Victorian Bulldog bol vyšľachtený s cieľom vytvoriť menej agresívneho, zdravšieho a vhodného psa ako spoločníka pre rodiny a jednotlivcov. V súčasnosti sú stále relatívne zriedkavým plemenom, ktorého popularita sa však neustále zvyšuje.