Catahoula Bulldog je ešte málo preslávené a presadené hybridné plemeno psa. Vzniklo krížením dvoch plemien – Louisiana Catahoula Leopard Dog a Buldoga. Ako nové plemeno, ešte nie je uznávané všetkými chovateľskými združeniami a organizáciami. Je pravdou, že pri pohľade naň čakáme možno väčšiu príbuznosť s druhmi ako stafford, pitbull, či iných vyšších a robustnejších plemien.

Louisiana Catahoula Leopard Dog je pôvodný lovecký pes z južnej Louisiany v Spojených štátoch. Vlastnosťami inteligentný a samostatný pes, ktorý je tradične používaný na lov divých prasiat, jeleňov a iných druhov zveri. Bulldog je na druhej strane plemeno tradične používané na boj a lovecké účely. Ten sa pritom v súčasnosti sa väčšinou chová ako spoločenský pes a je známy svojou priateľskou a oddanou povahou. V konečnom dôsledku je to pritom zaujímavá kombinácia, ktorá vo výsledku využíva viaceré vhodné vlastnosti.

Catahoula Bulldog je tak kombináciou vlastností oboch plemien – výbornej pracovnej a loveckej schopnosti, odvahy, inteligencie a oddanosti svojmu majiteľovi. Je to silný a robustný pes s mohutnou stavbou tela a hrubou srsťou. Plemeno je vhodné pre majiteľov, ktorí majú skúsenosti s výcvikom a vedením veľkých a silných plemien psov. Aj preto, aby mu poskytli dostatok fyzickej aktivity a mentálneho stimulu.