Poznáme niekoľko druhov buldogov známych na Slovensku, v Európe, ale aj vo svete. Sú to predovšetkým tieto:

Anglický buldog:

Tento pôvodný buldog pochádza z Veľkej Británie a bol pôvodne vyšľachtený pre bojové účely. Je to silný a atletický pes s charakteristickou záhybovou tvárou.

Francúzsky buldog:

Tento pes pochádza, ako názov naznačuje, z Francúzska a bol pôvodne vyšľachtený pre spoločenskú úlohu. Má menej bojovného pôvodu než anglický buldog a je známy pre svoju spoločenskosť a milú povahu.

Americký buldog:

Tento pes pochádza z USA a bol pôvodne používaný na farmách na stráženie a ochranu majetku. Je to silný a odvážny pes s charakteristickou širokou lebkou.

Olde English Bulldogge:

Tento pes je v podstate rekonštrukcia pôvodného anglického bulldoga z 18. storočia. Bol vyšľachtený pre milovníkov pôvodného vzhľadu anglického bulldoga, ale s lepšou zdravotnou kondíciou a temperamentom.

Alapaha Blue Blood Bulldog:

Tento pes pochádza z juhovýchodnej časti USA a bol vyšľachtený na farmách pre stráženie majetku a boj proti divým zvieratám. Je to silný a atletický pes s charakteristickou modrou farbou srsti.

Catahoula Bulldog:

Tento pes pochádza z USA a je v podstate kríženec medzi anglickým bulldogom a pôvodným plemenným psom, Catahoula Leopard Dog. Je to veľký, silný a odvážny pes s charakteristickou modrou farbou srsti.

Viktoriánsky buldog (Victorian Bulldog):

Tento pes bol vyšľachtený v 80. rokoch 20. storočia v Anglicku pre milovníkov vzhľadu pôvodného anglického bulldoga, ale s lepšou zdravotnou kondíciou a temperamentom. Je to stredne veľký a silný pes s charakteristickou oblou papuľou.

 


Bulldog prispel k vzniku ďalších plemien:

  • Boxer – vznikol krížením buldoga a staronemeckého boxera v Nemecku v 19. storočí.
  • Boston Teriér – vyšľachtený v USA v 19. storočí krížením buldoga a anglického bulteriéra.
  • Bull Teriér – prvýkrát vyšľachtený v Anglicku v 19. storočí krížením buldoga a teriéra.
  • Bullmastif – vznikol v Anglicku krížením buldoga a staroanglického mastifa.
  • Campeiro Bulldog – domáce plemeno psov vyvinuté v Brazílii krížením buldoga a iných plemien psov.